2

1
1397/10/11 سه‌شنبه در راستای پیگیری ساخت و اتمام کار کتابخانه‌های عمومی استان؛ برگزاری جلسه هم اندیشی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با مسئولین استانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با هدف پیگیری مراحل ساخت و اتمام پروژه‌های کتابخانه‌های عمومی استان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان طی جلسه‌ای با صالح دریانورد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه و غلامحسین شیری، مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان دیدار و گفتگو نمود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان کمبود فضای مطالعه را یکی ‌از مشکلات و موانع موجود در گسترش فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در استان برشمرد و گفت: بسیاری از مناطق استان از داشتن کتابخانه محروم هستند و امیدواریم با همت مسئولان مربوطه مبنی‌بر شروع مجدد ساخت کتابخانه مرکزی  بندرعباس و همچنین اتمام پروژه‌های ناتمام کتابخانه‌های عمومی شهرک اندیشه بندرعباس و ابوموسی  بتوانیم تا حدودی به رفع این نقیصه کمک کنیم.

نیمه تمام ماندن پروژه کتابخانه مرکزی بندرعباس بعد از گذشت 10 سال، مایه تأسف است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با حضور در این جلسه ضمن انتقاد از روند طولانی شدن ساخت پروژه کتابخانه مرکزی بندرعباس، ابراز امیدواری کرد که نتیجه حاصل از این نشست مشترک بتواند در تعیین تکلیف نهایی و پیشبرد کار ساخت این پروژه به‌صورت عملیاتی مؤثر باشد.
وی گذشت ۱0 سال از ساخت یک پروژه عمرانی در استان را مایه تاسف و کوتاهی مسئولین و دست‌اندرکاران ساخت این پروژه دانست و از مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان خواست هرچه سریعتر کار ساخت این کتابخانه را با جدیت پیگیری کنند.


مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان نیز بر لزوم تعیین تکلیف و تسریع در روند ساخت پروژه کتابخانه مرکزی بندرعباس تاکید کرد و در خصوص تمهیدات لازم جهت تکمیل و بهره برداری این پروژه قول مساعد داد.

در پایان مصوب شد مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از سوی سازمان برنامه ریزی و بودجه استان هرمزگان به تکمیل پروژه کتابخانه عمومی شهرک اندیشه بندرعباس اختصاص یابد و تا دهه فجر این کتابخانه افتتاح گردد و ظرف مدت یک ماه آینده ساخت کتابخانه مرکزی شروع گردد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 305