5

2

4

3

1
1397/10/9 يكشنبه بازدید مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان از کتابخانه عمومی سید احمد خمینی (ره) شهرستان بندرعباس مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با هدف بررسی مشکلات کتابداران و اعضای کتابخانه‌های عمومی استان از کتابخانه عمومی سید احمد خمینی (ره) بازدید و با اعضا به گفتگو نشست

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، صبح روز یکشنبه، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ضمن بازدید از کتابخانه عمومی سیداحمد خمینی (ره) با اعضای این کتابخانه دیدار و به گفتگو نشست.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان طی نشستی صمیمی با اعضا بیان کرد:  داشتن مکانی برای مطالعه حق یک مراجعه کننده کتابخانه عمومی است که فضای خوبی داشته باشد، حق یک پشت کنکوری است که سالن مطالعه ای برای استفاده داشته باشد اما این تنها کاربری کتابخانه نیست و اعضا باید از کتابها و منابع موجود در کتابخانه نیز استفاده و میزان مطالعه کتابهای غیردرسی خود را نیز بالا ببرند.

وی تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر به کتابخانه‌های عمومی، نگاه قرائتخانه ای می شود. در حالی که کتابخانه‌های عمومی مکانی پویا و پایگاههای فرهنگی مهمی هستند که در راستای ترویج کتابخوانی قدم برمیدارند و اعضا برای ارضای نیازهای مطالعاتی خود به آن مراجعه می‌کنند.

وی ادامه داد: در راستای مطالبات اعضا در حال حاضر 3 کتابخانه عمومی سید احمد خمینی (ره)، فردوسی و آیت الله طالقانی (ره) در شیفت شب نیز به اعضا خدمات ارائه می‌دهند و از ساعت 7:30 تا 8:30 شب باز هستند.

در پایان اعضای کتابخانه به بیان مشکلاتی چون شبانه روزی کردن حداقل یکی از کتابخانه‌های عمومی بندرعباس، به روز نمودن منابع، ایجاد تنوع بیشتر در منابع و تعمیر تجهیزات فرسوده پرداختند.

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 340