2

1
1397/10/5 چهارشنبه در جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان هرمزگان مطرح شد؛ (4) صنایع غرب استان هرمزگان در کتابخانه سازی به طور جدی ورود پیدا خواهند کرد رئیس هیئت مدیره شرکت پالایش نفت بندرعباس از مشارکت و تصمیم جدی صنایع غرب استان هرمزگان در امر کتابخانه سازی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، محمد صادقی، عضو مجمع خیرین کتابخانه ساز استان هرمزگان و رئیس هیئت مدیره شرکت پالایش نفت بندرعباس با حضور در جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان استان هرمزگان بیان کرد: هیچ مکانی در دنیا مانند حضور در کتابخانه و کتاب خواندن، نمیتواند حال انسان را خوب کند و بر همین اساس معتقدم حرفه کتابداری، شغلی بسیار ارزشمند و دوست داشتنی است.

وی ادامه داد: متأسفانه وضعیت کتابخوانی در کشور اصلاً مطلوب نیست و مردم از کتاب و کتابخوانی فاصله گرفته‌اند و فارغ التحصیلان ما فارغ از مطالعه هستند. کتاب نتوانسته است جایگاه و ارزش واقعی خود را در بین مردم بیابد و در سبد کالای اقتصادی خانواده‌ها قرار ندارد.

عضو مجمع خیرین کتابخانه ساز استان تصریح کرد: در قرنی که انسانها و دانشمندان با چالش تعریف علم و علمی بودن مواجه هستند، کتاب خواندن و مطالعه امری ضروری است و باید پایین بودن آمار مطالعه، اسباب نگرانی همگان را فراهم کند تا برای حل این مشکل بزرگ، اقداماتی اساسی صورت پذیرد.

صادقی ادامه داد: باید راهکارهایی ارائه شود تا خانواده‌ها به کتاب به عنوان کالایی اساسی برای رشد و ادامه موفقیت آمیز حیات خود نگاه کنند؛ چه خوب است که هر خانواده یکی از اتاقهای منزل خود را به کتابخانه اختصاص دهند و فرزندان این خانواده کتابدار کتابخانه منزل خود شوند تا کتابخوانی به یک عادت خوب تبدیل شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه هرمزگان و رئیس هیئت مدیره شرکت پالایش نفت بندرعباس افزود: من به عنوان عضو کوچکی از جامعه دانشگاهی، دغدغه کمبود کتابخوانی و مغفول واقع شدن کتاب را دارم و تمام توان خود را به کار خواهم گرفت تا با کمک یکدیگر بتوانیم کاری کنیم که کتاب جایگاه واقعی خود را در جامعه بیابد.

وی افزود: صنایع غرب هرمزگان نیز در ساخت کتابخانه‌های عمومی در استان پیشقدم خواهد شد و در این زمینه از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نخواهد کرد و بسیار خرسند خواهیم شد که جلساتی این چنینی در صنایع غرب برگزار شود و همه مسئولین صنایع غرب دست در دست هم نسبت به ترویج کتابخوانی، خدمات ارزنده‌ای را به هم استانیهای عزیز ارائه دهند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 243