1397/10/5 چهارشنبه رئیس مجمع خیرین کتابخانه ساز استان هرمزگان؛ (3) در جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان هرمزگان مطرح نمود: خیرین استان هرمزگان به طور جدی آماده کتابخانه سازی در سراسر استان هستند اما به حمایتهای مسئولین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیازمند هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، سیدعبدالله هاشمی، رئیس مجمع خیرین کتابخانه‌ساز استان هرمزگان با حضور در جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان هرمزگان که در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد بیان کرد: اهمیت کتابخانه و کتابخانه سازی بسیار در جامعه کنونی احساس می‌شود؛ چرا که در حال حاضر، اکثریت مردم باسواد هستند و به مکانی فرهنگی نیاز دارند تا در آنجا گرد هم آیند و به بحث و تبادل نظر بپردازند و کتاب بخوانند؛ بنابراین نیاز است خیرین نیک اندیش، در کنار ساخت بیمارستان، مدرسه، مسجد و ... نسبت به ساخت کتابخانه بالاخص در مناطق محروم و روستاها، اهتمام ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: خوشبختانه خیرین استان هرمزگان در حوزه کتابخانه سازی بسیار خوب عمل کرده‌اند و با جدیت تمام پای کار هستند و برای تسریع در امر کتابخانه سازی، نیازمند نگاه ویژه دبیرکل محترم و مسئولین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور هستند که کتابخانه‌های ساخته شده در سریعترین زمان، تجهیز گردند و نیروی انسانی باانگیزه برای افتتاح کتابخانه، استخدام گردد.

رئیس مجمع خیرین کتابخانه ساز استان هرمزگان ادامه داد: حمایت و پشتیبانیهای مسئولین از خیرین کتابخانه ساز باعث افزایش انگیزه و دلگرمی آنان خواهد شد که با سرعت و جدیت بیشتری این کار مهم و خیرخواهانه را دنبال کنند تا شاهد دسترسی سریع و آسان همه مردم کشور به کتاب و کتابخانه باشیم.

سیدعبدالله هاشمی افزود: متأسفانه کتابخانه مرکزی بندرعباس به عنوان بزرگترین کتابخانه جنوب کشور با مساحت 8 هزار متر از سال 1387 شروع شده ولی هنوز به سرانجام نرسیده است. همچنین کتابخانه شهدای بندرعباس به عنوان اولین کتابخانه استان که در سال 1342 ساخته شده است از سال 1392 تا کنون تعطیل شده است که مایه تأسف برای استان است و مسئولین باید در راستای ترویج کتابخوانی در این زمینه اقدامات مؤثری انجام دهند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 235