4ف5ق
1397/9/11 يكشنبه با حضور مصطفی رحماندوست؛ برگزاری نشست کتابخوان اختصاصی دانشگاه سما نشست کتابخوان اختصاصی اساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه سما با حضور مصطفی رحماندوست برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، نشست کتابخوان اختصاصی با حضور مصطفی رحماندوست، اساتید، دانشجویان، کارمندان دانشگاه سما و جمعی از کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان برگزار شد.

مصطفی رحماندوست، شاعر، نویسنده و مترجم کتابهای کودک و نوجوان با حضور در این نشست، رمز موفقیت خود در زمینه نویسندگی را  داشتن پشتکار فراوان و داشتن برنامه برای هر لحظه از زندگی خود عنوان کرد.

وی علت عقب ماندگی کشورهای جهان سوم را جدی نگرفتن زندگی عنوان و بیان کرد: یکی از دلایل اصلی که کتابخوانی در کشورهای جهان سوم پایین است جدی نگرفتن زندگی است؛ زیرا اگر زندگی را جدی بگیریم باید طوری زندگی کنیم که از زندگی خود لذت ببریم و برای لذت بردن از زندگی باید مهارتهای زندگی را یاد بگیریم و برای یادگیری مهارتها و فنون زندگی باید مطالعه داشته باشیم و کتاب بخوانیم.

رحماندوست خواندن داستان و شعر برای کودکان قبل و بعد از تولد را گامی اساسی در ایجاد عادت به مطالعه عنوان کرد و افزود: خواندن داستان و شعر برای کودکان سبب ایجاد رازهایی جادویی در ذهن کودکان می‌شود که آنان را برای کشف این رازها ترغیب میکند که به کنجکاوی بپردازند و همین لذت کشف رازهای جادویی باعث میشود آنان به کتابخوانی عادت کنند و آن را جزئی از سبک و عادات زندگی خود بدانند.

در این نشست 5 عنوان کتاب معرفی گردید که در ادامه به آنها اشاره شده است:

کتاب «خاما»/ تألیف: «یوسف علیخانی»/ ارائه دهنده: «عبدالله دن»/ استاد دانشگاه

کتاب «یادداشت‌های یک روانپزشک»/ تألیف: محمدرضا سرگلزایی»/ ارائه دهنده: «لیدا ادیبی»/ کارمند

کتاب «نیمه تاریک وجود»/ تألیف: «دبی فورد»/ ارائه دهنده: «محبوبه احمدی زاده»

کتاب «مدیر مدرسه»/ تألیف: «جلال آل احمد»/ ارائه دهنده: زهرا منادی زاده»/ دانشجو

کتاب «دیوید کاپرفیلد»/ تألیف: «چارلز دیکنز»/ ارائه دهنده: «رقیه کفاش پور»/ دانشجو

 
تعداد بازديد اين صفحه: 244