1

2

3
1397/9/1 پنجشنبه در آخرین روز از هفته کتاب؛ افتتاح کتابخانه عمومی بقیه الله در روستای طاشکوییه شهرستان حاجی آباد در آخرین روز از هفته کتاب، کتابخانه عمومی بقیه الله شهرستان حاجی آباد با حضور مسئولین شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، در اولین روز از آذرماه سال جاری، کتابخانه عمومی بقیه الله روستای طاشکوییه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ حمید جهانگیری، فرماندار شهرستان حاجی آباد؛کریم بهزادی نیا، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان حاجی آباد و دیگر مسئولین استانی  افتتاح شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان با حضور در این مراسم ضمن اشاره به هفته وحدت و تبریک این ایام بیان کرد: افراد جامعه برای رسیدن به موفقیت و سعادت باید با یکدیگر اتحاد و همبستگی داشته باشند و با وحدت، اتحاد و همبستگی است که می‌توانیم به اهداف بلند خود دست یابیم.

وی ادامه  داد: امروزه ترویج کتابخوانی و توجه به این مقوله فرهنگی به عنوان یک ضرورت برای آحاد افراد جامعه احساس می‌شود و برای ترویج کتابخوانی و بالا بردن سطح سواد و مطالعه عمومی، توجه به زیرساخت‌ها امری لازم و اجتناب‌ناپذیر است؛ هر چند در هر مکان و در هر زمان و در هر فرصت پیش‌ آمده نباید نسبت به مقوله کتابخوانی و مطالعه غافل بود و فرصت‌ها را از دست داد، اما در این میان ضرورت‌هایی هم احساس می‌شود که می‌تواند به فرهنگ‌سازی در این امر کمک شایانی کند؛ ضرورت‌هایی که امروز بیش از هر چیز و هر امر دیگری باید به آن توجه داشت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان افزود: ساخت کتابخانه یکی از اقدامات اساسی برای فراهم کردن زیرساختهای کتابخوانی است و ثواب ساخت آن کمتر از ساخت مسجد نیست و بسیار جای امیدواری است که خیرین استان هرمزگان به این حوزه توجه ویژه‌ای دارند و امیدواریم با افتتاح کتابخانه بقیه الله اتفاقات مثبتی در شهرستان حاجی آباد اتفاق بیفتد.

فرماندار حاجی آباد نیز ضمن تبریک هفته وحدت و همچنین هفته کتاب و کتابخوانی گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر گامهای مثبتی در حوزه فرهنگی استان هرمزگان رخ داده است و افتتاح کتابخانه بقیه الله طاشکوییه نیز با توجه به جمعیت بالای مردم روستا، تأثیر چشمگیری در روند کتابخوان شدن اهالی روستا خواهد داشت.

گفتنی است کتابخانه عمومی بقیه الله روستای طاشکوییه شهرستان حاجی آباد با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال به همت دهیاری روستای طاشکوییه با زیربنای 110 متر مربع ساخته شده است و شامل 1000 نسخه کتاب، بخش مخزن، سالن مطالعه و بخش کودک می‌باشد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 277