1

2

3
1397/9/1 پنجشنبه افتتاح دو کتابخانه در شهرستان بستک همزمان با هفته کتاب و با حضور مسئولین استانی، کتابخانه‌های عمومی خیام و توحید در شهرستان بستک افتتاح و بهره برداری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، صبح چهارشنبه 30 آبانماه، کتابخانه عمومی خیام در روستای کهتویه و کتابخانه عمومی توحید در روستای عالی احمدان شهرستان بستک با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ سید شمس الدین حسینی قتالی، فرماندار شهرستان بستک؛ صلاح الدین رفیع زاده، بخشدار جناح؛ اعضای شورای شهر و ائمه جمعه افتتاح شدند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ضمن حضور در این آیین بیان کرد: استفاده از توان بالای افراد خیر در پیشبرد اهداف و توسعه فرهنگ مطالعه مهم است و باید در هر شهر از این فرصت و توانمندی در تشویق و بسترسازی مناسب برای کتابخوانی بهره برد.

وی، ضمن دعوت از خیرین جهت اهدای زمین و مشارکت در ساخت و تجهیز کتابخانه ها، افزود: این مشارکت، موجب سهیم شدن خیرین در موفقیت آینده سازان جامعه شده و اجر اخروی و دعای خیر مردم را در پی خواهد داشت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان تصریح کرد: خوشبختانه، منطقه غرب استان هرمزگان خیرین بسیار فعالی دارد که در زمینه ساخت کتابخانه سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده‌اند و این امر قابل تقدیر و مثال زدنی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین ذاکری افزود: امروز باید همه دستگاههای متولی فرهنگی و آموزش به موضوع کتاب و کتاب خوانی ورود کنند زیرا زیر بنای پیشرفت هر جامعه مطالعه و کتاب خوانی است.

گفتنی است کتابخانه عمومی خیام با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و خیرین در روستای کهتویه که بیش از 2 هزار نفر جمعیت دارد ساخته شده است. این کتابخانه با زیربنای 180 متر دارای بخشهای مخزن، سالن مطالعه، بخش کودک و 7 هزار نسخه کتاب می‌باشد.

همچنین کتابخانه عمومی توحید با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال از محل اعتبارات خیرین و با زیربنای 200 متر در روستای عالی احمدان ساخته شده است. این کتابخانه دارای 1462 جلد کتاب و مجهز به بخشهای مخزن، سالن مطالعه و بخش کودک می‌باشد.

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 292