1

3

4

5

6
1397/8/20 يكشنبه در دومین روز از هفته کتاب و کتابخوانی؛ کتابداران استان هرمزگان با نماینده ولی فقیه دیدار و به گفتگو نشستند با هدف گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، کتابداران هرمزگان با نماینده ولی فقیه استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، همزمان با فر ارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان به همراه کتابداران با آیت الله نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه شهرستان بندرعباس، دیدار و به گفتگو نشستند.

در این دیدار، آیت الله نعیم آبادی بیان کرد: کتابخانه‌ تنها نهاد اجتماعی شناخته شده‌ای است که زمینه کتابخوانی را فراهم و امر مطالعه را ترویج می‌کند و هدف اصلی آن، خدمت به اجتماع است.

وی ادامه داد: از آنجا که اساس ترقی و تعالی انسان در اندوختن دانش و ارتقای روحی و اخلاقی است در اسلام مقام علم، عالم و کتابت از جایگاه رفیعی، برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، وجود کتابخانه در جوامع اسلامی را بسیار با اهمیت تلقی کرد و افزود: کتابخانه مکانی برای تغذیه فکری و روحی است و دانش‌ نهفته، تفکر گذشتگان و اندیشه‌های موجود را به قرون بعد، انتقال می‌دهد. یقیناً کتابخانه‌، نیرومندترین پایگاه برای محفوظ ماندن ذخایر و سرمایه‌های معنوی جامعه است.

امام جمعه شهرستان بندرعباس بر لزوم توسعه کتابخانه‌ها در استان تأکید و بیان کرد: ارضای نیاز مخاطبین کتابخانه‌ها، در جذب آنان به کتابخانه بسیار تأثیرگذار است. در این راستا در گام اول، باید کتابهایی در قفسه کتابخانه‌ها قرار گیرند که نیازهای مطالعاتی کاربران را  رفع کنند؛ منابع بدون مخاطب از کتابخانه‌ها خارج و کتابهای کاربردی، جایگزین آنها شود.

آیت الله نعیم آبادی، ترویج فرهنگ کتابخوانی را وظیفه همگان دانست و آمادگی خود را جهت هر گونه همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در این زمینه اعلام کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در این دیدار ضمن معرفی دستاوردهای اداره کل، بر نقش بی بدیل ائمه جمعه در ترویج فرهنگ کتابخوانی به عنوان یک واجب دینی تأکید و بیان کرد: تریبون‌های نماز جمعه محلی برای واداشتن مردم به تأمل و ایجاد میل به کتاب و کتابخوانی هستند و ائمه جمعه می‌توانند از این ظرفیت مهم و حیاتی برای آشتی دادن مردم با کتاب استفاده کنند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 468