1398/11/30 چهارشنبه با حضور بانوان شاغل دستگاههای اجرایی استان هرمزگان؛ بانوان شاغل به صرف کتاب در اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان دعوت شدند نشست کتاب خوان اختصاصی بانوان شاغل دستگاههای اجرایی هرمزگان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان و میرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان در اداره کل کتابخانه ای عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، نشست کتاب خوان اختصاصی بانوان شاغل دستگاههای اجرایی با حضور حجت الاسلام و السلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان؛ مریم یگانه، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان؛ امیرحسین حیدری، سرپرست معاونت کتابخانه های عمومی استان هرمزگان؛ فضه عباس نژاد، سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان بندرعباس و بانوان شاغل دستگاههای اجرایی استان در اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار شد.

گسترش فرهنگ کتابخوانی از بهترین ابزارهای مقابله با تهاجم فرهنگی است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان با حضور در این نشست بیان کرد: از آنجایی که دنیای امروز با پدیده بحران فرهنگی مواجه است گسترش فرهنگ مکتوب و ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از اساسی ترین ومناسب ترین اقدام ها در جهت توسعه، رشد و تعمیق فرهنگ خودی و مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانه است. بدین لحاظ امروزه یکی از معیارهای سنجش رشد فرهنگی ملت ها، میزان رغبت آنها به کتابخوانی است، چرا که توسعه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی هر جامعه ای نشان دهنده میزان انس و الفت افرد با ابزارها و اهرمهای فرهنگی است.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری افزود: زنان به عنوان نيمي از جمعيت فعال جامعه نقشي بي بديل در توسعه فرهنگي دارند كه با افزايش سطح آگاهي و مشاركت خود مي توانند حركت در مسير نهادينه كردن فرهنگ مطالعه وكتابخواني را شتاب بخشيده و آن را هموارتر نمايند.

وی ادامه داد: والدین و به ویژه مادران نقش اساسی در کتابخوان کردن فرزندان و تربیت نسلی آکاه و دانا دارند و کودکانی که والدینشان اهل مطالعه و کتاب خواندن هستند یقیناً با الگو برداری از آنان به سمت کتاب و دوری از آسیبهای اجتماعی هدایت خواهند شد.

زنان با مطالعه و افزایش آگاهی میتوانند قدمهای محکمی در راستای توانمند کردن خود بردارند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان ضمن معرفی کتاب «انحرافات و بزهکاری اطفال و نوجوانان» نوشته سیدابوالفضل سجادی به بانوان بیان کرد: اهمیت و ضرورت تحقیق و پژوهش در خصوص هنجارشکنی افراد کم‌سن و سال یا همان اطفال و نوجوانان منحرف و بزهکار، تا آن‌جاست که شاید بی‌چون و چرا قلب خانواده‌ها و جامعه مسئول را به تپش وادارد. در جرم‌انگاری اعمال و رفتار اطفال و نوجوانان باید نکاتی کلیدی را مورد توجه قرار داد. در کتاب حاضر عوامل مختلف ظهور و بروز انحرافات و بزهکاری در اطفال و نوجوانان مورد بررسی قرار گرفته است.

وی این کتاب را منبع مهم و موثقی برای مادران عنوان کرد و افزود: با خواندن این کتاب، بانوان می توانند شناخت بیشتری نسبت به فرزندان خود داشته باشند و آنها را از ابتلا به اعتیاد و بزهکاری دور نگه دارند.

یگانه مطالعه و کتابخوانی را از رسالتهای مهم زنان عنوان کرد و افزود: زنان با مطالعه و افزایش آگاهی میتوانند قدمهای محکمی در راستای توانمند کردن خود و ساخت جامعه ای سالم بردارند.

وی ادامه داد: عادت به مطالعه، مانند سایر عادتهای زندگی روزمره، امری اکتسابی است که می تواند به بهترین نحو در خانواده از والدین به فرزندان انتقال یابد. در همین راستا، زنان که مسئولیت پرورش نسل آینده را در روند توسعه فرهنگی و اجتماعی بر عهده دارند نیازمند نوسازی آگاهی ها و افزایش دانسته های خود از طریق مطالعه می‌باشند.

وی افزود: مطالعه با هر قصدی که انجام شود، لذت یا سرگرمی، یدگیری و یا تصمیم گیری بهتر، تغییراتی در فکر و اندیشه ایجاد می کند که اگر توسعه یابد رشد فکری و روشنی را به دنبال دارد.

گفتنی است در ادامه کتاب «شعر به انتظار تو» اثر علی مؤذنی توسط فرزانه برزیگر؛ کتاب «تحلیل رفتار متقابل» نوشته اریک برن توسط مریم آسیون؛ کتاب «سلام بر ابراهیم» اثر جمعی از نویسندگان توسط سیده زینب موسوی؛ کتاب «تیستو سبزانگشتی» نوشته مورس دروتون توسط فاطمه غلامزاده و کتاب «قدرت انضباط فردی» نوشته برایان تریسی توسط راحله کارگر معرفی و به اشتراک گذاشته شد.
در پایان نیز از پوستر بیانیه گام دوم انقلاب رونمایی شد و حاضرین از نمایشگاه بیانیه گام دوم انقلاب بازدید کردند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 47