1398/11/20 يكشنبه با حضور نویسنده اثر و منتقدین مطرح استانی؛ برگزاری آیین نقد و بررسی کتاب «انحرافات و بزهکاری اطفال و نوجوانان» آیین نقد و بررسی کتاب «انحرافات و بزهکاری اطفال و نوجوانان» در هفدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، آیین نقد و بررسی کتاب ««انحرافات و بزهکاری اطفال و نوجوانان» نوشته سید ابوالفضل سجادی با حضور نویسنده اثر؛ علی بهرامشاهی، رئیس انجمن نویسندگان و مؤلفان استان هرمزگان؛ رضا معصومی، روانشناس بالینی؛ محمد صمیمی، کارشناس اعتیاد و مواد مخدر؛ رضا کمالی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان؛ امیرحسین حیدری، سرپرست معاونت کتابخانه های عمومی استان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در نمایشگاه کتاب هرمزگان برگزار شد.

سجادی ضمن اشاره به عناوین فصل های کتاب خود بیان کرد: اهمیت و ضرورت تحقیق و پژوهش در خصوص منحرفین و بزهکاران کم سن و سال به یکی از اصلی نرین دغدغه های خانواده ها، سطوح مختلف جامعه و مسئولان امر تبدیل شده و توجه بسیاری از محققین و پژوهشگران علوم رفتاری را به خود معطوف داشته است.

وی ادامه داد: تا زمانی که کلیه عوامل و علل محتمل ارتکاب بزه از سوی اطفال و نوجوانان مورد بررسی و آسیب شناسی قرار نگیرد نمی توان به ارائه راهکار و برنامه ریزی منظم، منسجم و مؤثر در جهت کاهش و پیشگیری از ارتکاب و افزایش انحرافات و بزهکاری های آنان مبادرت نمود.

مؤلف اثر یاد شده افزود: با توجه به اینکه بیش از یک دهه تجربه کار با گروه سنی نوجوان و کودکان را دارم و نظاره گر وسعت و اپیدمی نابهنجاریهای رفتاری در کودکان و نوجوانان هستم و همچنین به دلیل کمبود مرجع، منبع و کتابی که مشخصاً به موضوع علل انحراف و بزهکاری اطفال و نوجوانان بپردازد، تصمیم گرفتم که با وجود کاستی ها و محدودیتهای موجود و مشقات گردآوری منابع موضوعات مورد بحث، به نگارش کتابی با موضوع بزهکاری کودکان و نوجوانان بپردازم.

مؤلف این کتاب تصریح کرد: امیدوارم این کتاب، قدمی در ارتقاء سطح آگاهیهای اطفال، نوجوانان، والدین و مربیان برداشته و در راستای کاهش بزهکاری مفید واقع شود.

رئیس انجمن مؤلفان و نویسندگان استان هرمزگان تصریح کرد: از نقاط قوت این کتاب میتوان به استفاده مؤلف از منابع و ماخذ مختلف مؤلفین داخلی و خارجی اعم از کتب و مقالات در زمینه های متعدد علمی از قبیل پزشکی، حقوق، دینی، تربیتی، مشاوره، تربیت بدنی، جامعه شناسی، آسیب شناسی اجتماعی و ... که بالغ بر 400 منبع می باشد یاد کرد و این مؤلفه می تواند این کتاب را از سایر تألیفات حوزه بزهکاری اطفال و نوجوانان متمایز گرداند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مؤلف در مقدمه کتاب اشاره کرده است که برای تألیف این اثر از تحقیق میدانی نیز استفاده شده است بهتر بود در بحثهای مختلف به موردهای تجربی اشاره شود تا خواندن کتاب برای مخاطبین کاربردی تر و جذابتر شود.
گفتنی است منسجم نبودن مطالب کتاب، اشکالات نگارشی و فهرست بندی، اختصاص قسمت محدودی از کتاب به بحث اعتیاد و مشکلات منبع نویسی از جمله نقدهایی بود که توسط منتقدین حاضر در نشست به بحث گذاشته شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 31