1398/9/5 سه‌شنبه در آستانه بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران؛ دیدار کتابداران شهرستان بندرلنگه با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بندرلنگه همزمان با هفته کتاب، کتابداران شهرستان بندرلنگه با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بندرلنگه دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، همزمان با بیست وهفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و ایام بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، سعید شادمانی، رئیس  اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرلنگه  به همراه جمعی از کتابداران و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندرلنگه با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه با آیت الله رکنی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرلنگه دیدار کردند.

آیت الله رکنی در این دیدار کتاب را یکی از مهم ترین ابزار انتقال علم و تجربه از گذشتگان دانست و اظهار داشت: انسان در زمینه رشد و یادگیری از همه موجودات برتر است، اما باید مسیر رشد از طریق کتاب را بشناسد و بداند که دائما باید در حال یادگیری و مطالعه باشد. هر علم و تجربه ای که از گذشتگان به ما رسیده است از طریق نوشته بوده و راه انتقال آن نیز کتاب است؛ این امر ارزش و اهمیت کتاب و کتابخوانی را مشخص می کند.

ایشان در ادامه به معرفی بهترین و ماندگار ترین کتابهایی که تا کنون خوانده بودند از جمله کتاب دا، من زنده ام، شب های پیشاور و سفر نامه ابن بطوطه اشاره کرد و اظهار داشت: برای داشتن هر کاری ذوق و انگیزه آن کار لازم است و از کتابداران میخواهم تا همان گونه که با ذوق و اشتیاق ردای کتابداری را بر تن پوشیده اند، عزم خود را برای برگزاری محافل ادبی و ایجاد انگیزه برای کودکان و نوجوانان جزم کنند تا انشالله در آینده جامعه ای کتابخوان تر داشته باشیم.

گفتنی است در ادامه رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان بندرلنگه  به ارائه گزارشی از برنامه های هفته کتاب پرداخت.

 [PageVisit]