1398/9/5 سه‌شنبه در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی صورت پذیرفت آیین رونمایی از تمثال شهید جاویدالاثر مینکی با حضور خانواده شهید، کتابداران و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، همزمان با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، آیین رونمایی از تمثال شهید جاویدالاثر مینکی با حضور خانواده شهید، کتابداران و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن فقیهی فر، امام جمعه موقت شهرستان بندرلنگه با حضور در این آیین ضمن ابراز خرسندی از انتخاب نام شهدا برای اماکن فرهنگی به ویژه کتابخانه‌های عمومی بیان کرد: شهادت مرگي است انتخاب شده، مرگي كه انسان به سوي آن مي‌رود نه آنكه به سوي انسان بيايد و اهميت و ارزش شهيد و شهادت نيز از همين جا سرچشمه مي‌گيرد.

وی ادامه داد: در اين ميان، رسالت همه آناني كه به عدالت، آزادي و رهايي مي‌انديشند و به آرمان بزرگ پيامبران ايمان دارند، آن است كه از فرهنگ ايستادگي و وارستگي در اين تهاجم بي‌حساب با هر وسيله ممكن صيانت و پاسداري كنند.

  حجت الاسلام و المسلمین فقیهی فر افزود:  تكريم و تعظيم شهيدان، تلاشي مقدس در برافراشتن پرچم‌هاي سرخ استقلال و آزادي بشريت، از يوغ ذلت و اسارت و گام بلندي است در راستاي احياي ارزش‌هاي مكتب توحيد و عدالت؛ زيرا كه، «شهادت، مرگ در راه ارزش‌هاست» و هر شهيد، مشعلي است كه در بلنداي عزت و سرافرازي يك ملت، جاودانه مي‌درخشد.

در ادامه خانواده شهید مینکی به بازگویی خاطرات این شهید پرداخته و تمثال شهید جاوید الاثر مینکی توسط خواهر شهید رونمایی شد.

 [PageVisit]