1398/9/4 دوشنبه با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندرعباس و سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرستان بندرعباس؛ جشن بزرگ کتاب در محله چاهستانی های بندرعباس برگزار شد سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندرعباس از برگزاری جشن کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در محله چاهستانی های بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، همزمان با بیست و هفتمین دوره کتاب و کتابخوانی، جشن بزرگ کتاب با حضور حجت الاسلام و المسلمین ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ امیرحسین حیدری، سرپرست معاونت کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ علیرضا مدرس، معاون سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری بندرعباس؛ فضه عباس نژاد، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس و اعظم پشت مشهدی، نویسنده آثار دفاع مقدس در محله چاهستانیهای بندرعباس برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌‌های عمومی استان هرمزگان با حضور در این آیین ضمن تأکید بر ترویج کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان بیان کرد: خانواده‌ها، کتابخانه‌ها و مدارس، نقش مهمی در کتابخوان کردن مردم دارند و باید تلاش کنیم تا کتاب و کتابخوانی جایگاه بالایی در جامعه پیدا کند و ارزشی ویژه پیدا کند؛ در این راستا توسعه مراکز فرهنگی و کتابخانه ها در مناطق محروم باید در اولویت کاری قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری گفت: لازم است راهکارهای ویژه ای در راستای انس بیشتر نوجوانان و جوانان با کتاب اندیشیده شود؛ برگزاری جشن های مختلف با محوریت کتاب و نشست های کتابخوان می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. لازم است به خاطر داشته باشیم که اقدامات این حوزه باید همراه با ابتکار، اندیشه، خلاقیت و نوگرایی باشد؛ زیرا افزایش مهارت های فردی، سواد اجتماعی، تقویت دانش عمومی و بهبود سبک زندگی کودکان با روش های خلاقانه و مبتکرانه امکان پذیر است.

وی برنامه‌ریزی در جهت تقویت فرهنگ مطالعه را امری ضروری خواند و یادآور شد: شایسته است در جهت اجرای این سیاست از سازمان‌های مردم ‌نهاد استفاده بیشتری شود.

فضه عباس نژاد، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس به حضور گسترده خانواده ها بویژه کودکان و نوجوانان در این جشن اشاره کرد و گفت: برخی از محلات بندرعباس از کمترین امکانات فرهنگی و سرگرمی برخوردارند و اجرای ویژه برنامه‌‎های فرهنگی در این مناطق می‌تواند در جبران کمبودها مؤثر واقع شود.

 وی به اقدامات اخیر در حوزه ایجاد زیرساخت های فرهنگی در محلات کمتر برخوردار بندرعباس پرداخت و افزود: احداث کتابخانه عمومی اندیشه آیت الله خامنه ای به عنوان یکی از بزرگترین و مجهزترین کتابخانه‌های عمومی بندرعباس در این منطقه، گام مهمی در راستای ایجاد عدالت فرهنگی در محلات بندرعباس می‌باشد.

پشت مشهدی، نویسنده کتاب «عیسای من همینقدره ...؟!»، «تو برای من نمی مانی»و ...  نیز با حضور در بین کودکان  به بیان خاطرات نویسندگی خود از دوران کودکی پرداخت و گفت: از دوران کودکی علاقه زیادی به نویسندگی داشتم. فرزند این سرزمینم، ساکن بندرعباس با ریشه ای از دو قطب مهم کشور ، ریشه پدری ام به تهران برمی گردد و ریشه مادری ام بوی نفت می دهد بوی آبادان ... موجود خاصی نیستم فقط هستم تا وقتی که مفید باشم. گاهی دستم به قلم میره ساده می نویسم . دوستان خوبی دارم و تا همیشه قدردان مهربانی کتابهایم هستم.

گفتنی است در این مراسم، فعالیتهای فرهنگی متنوع با محوریت کتاب همچون قصه‌گویی، معرفی کتاب، اجرای نمایش، اجرای سرود و مسابقات متنوع به اجرا درآمد و مورد استقبال کودکان و نوجوانان قرار گرفت.

 [PageVisit]