1398/7/24 چهارشنبه در راستای استفاده از ظرفیت سازمانها در ترویج کتاب و کتابخوانی صورت پذیرفت؛ امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با ستاد اقامه نماز استان تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان و ستاد اقامه نماز استان با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان و رئیس ستاد اقامه نماز استان، به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان و ستاد اقامه نماز استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان و محمدحسن فروزان نژاد، رئیس ستاد اقامه نماز استان با هدف استفاده از ظرفیت عظیم کتابداران در ترویج نماز و همچنین استفاده از امکانات ستاد اقامه نماز در راستای ترویج کتابخوانی، به امضا رسید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با حضور در این نشست بیان کرد: خواندن نماز در دین اسلام بسیار سفارش شده است و فلسفه قیام امام حسین (ع) هم احیای ارزشهای دینی است.

وی در ادامه نماز را ارزش خواند و گفت: وقتی مسلمانان صدای الله اکبر اذان را شنیدند همه باید برای اقامه نماز آماده شوند و فرهنگ اقامه نماز اول وقت باید در جامعه تبیین شود.

وی کتابخوانی را نیز از ارزشهای مهم خواند و گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه سبب اصلاح جامعه می شود، در سایه این مهم باید ارزش ها ترویج و تبیین شود و با ضدارزش ها مقابله کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز بیان کرد: فرهنگ نورانی نماز باید در جامعه وحدت ایجاد كند و نماز یكی از مصادیق مهم وحدت ملی و انسجام اسلامی است و باید انسجام اسلامی و وحدت اسلامی را در نماز و تبلور فرهنگ نماز ببینیم .

حجت الاسلام فروزان نژاد نماز را بهترین راه سعادت و سعادت معنوی در جامعه عنوان كرد و افزود : اگر قرار باشد بر صراط مستقیم جامعه تأكید كنیم تنها راهش تأكید بر اقامه نماز اول وقت است.

وی یكی از موثرترین راهها برای كاهش آسیب های اجتماعی را اقامه نماز عنوان كرد  و افزود: فردی که اهل نماز است کمتر به فعالیتهای نابهنجار با ارزشهای جامعه اقدام می‌کند.

حجت الاسلام فروزان نژاد بر ظرفیت عظیم کتابخانه‌های عمومی و کتابداران در ترویج نماز تأکید کرد و ادامه داد: کتابخانه‌ها بهترین مکان برای ترویج نماز و عادات پسندیده هستند. در واقع، کتابخانه‌های عمومی گلستان علما هستند که ارزش و قداست خاصی دارند.

گفتنی است حضور کارشناسان مذهبی ستاد اقامه نماز در کتابخانه‌های عمومی، اهدای کتابهای مرتبط با نماز به کتابخانه‌های عمومی استان، برگزاری مسابقات کتابخوانی مشترک با محوریت نماز، اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک و ... از جمله مفاد این تفاهم نامه بودند.

 [PageVisit]