1398/7/15 دوشنبه نشست هم اندیشی مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان بندرعباس برگزار شد سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان بندرعباس از برگزاری نشست هم اندیشی مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان بندرعباس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، فضه عباس نژاد، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس با حضور در نشست صمیمانه مسئولین کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرعباس ضمن تاکید بر اهمیت تبادل نظر و تجربه در بهبود کیفیت خدمات به علاقه مندان به حوزه مطالعه و کتابخوانی گفت: هر یک از کتابخانه ها به مثابه یک پایگاه فرهنگی محسوب می شود و باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که نیازهای فرهنگی مردم آن منطقه پوشش داده شود. وی افزود ایجاد فضای مطلوب و دلنشین در کتابخانه های عمومی و نحوه برخورد مناسب با مراجعه کنندگان و همچنین ارائه خدمات مطلوب تاثیر بسزایی در جذب حداکثری مردم دارد.
سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان بندرعباس به برنامه های روز جهانی کودک اشاره کرد و بیان داشت: جذب کودکان و علاقمند نمودن آن ها به مطالعه و کتابخانه یکی از مهمترین اهداف و وظایف کتابخانه های عمومی می باشد. در این راستا تمامی کتابخانه های عمومی بندرعباس برنامه های متنوعی تدوین و اجرا نمایند تا بتوانند به این بهانه، فضای کتابخانه و کتاب را برای اعضای کودک دلنشین کنند و انگیزه ای برای حضور کودکان در این پایگاه فرهنگی فراهم نمایند.

 در ادامه این نشست، امیرحسین حیدری، سرپرست معاونت کتابخانه های عمومی استان هرمزگان از اقدامات و برنامه های تدوین شده در جهت ارتقای خدمات رسانی در کتابخانه های عمومی بندرعباس تقدیر و تشکر کرد و گفت: تا رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی در پیش است و با توجه به حضور نیروهای توانمند و کارآمد درکتابخانه های عمومی شهرستان بندرعباس در آینده نزدیک شاهد تحولات چشم گیری در این حوزه خواهیم بود .

در پایان مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان بندرعباس به بیان نظرات و دغدغه‌های خود در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهرستان پرداختند و خواستار رفع مشکلات گردیدند.

گفتنی است شهرستان بندرعباس با جمعیت بالغ بر 680366 نفر دارای 11 باب کتابخانه عمومی نهادی می باشد.

 [PageVisit]