1398/6/13 چهارشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان؛ برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیریک جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیریک به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان و اعضای انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیریک به ریاست احمد جمال الدینی، فرماندار سیریک و با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ عادل کمالی، شهردار سیریک؛ یونس طاهری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیریک؛ موسی حاجی عباسی، شهردار گروگ؛ علی ماهیگیر، رئیس کانون نویسندگان شهرستان سیریک و سایر اعضای انجمن در فرمانداری تشکیل شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان بیان کرد: در جامعه امروزی دوستی با کتاب کم رنگ تر شده است و فرهنگ کتابخوانی جای خود را به فضای مجازی سپرده است و با وجود اینکه یکی از شاخصه های ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشوری در عصر حاضر میزان مطالعه و کتابخوانی مردم آن  مرز و بوم است کمتر کسی است که وقت  خود را با کتاب صرف کند و با مشکلات جامعه آگاهانه برخورد کند.

وی ادامه داد: فرهنگ کتابخوانی باید به صورت یک فرهنگ جامع و فراگیر ازکودکی افراد با آن همراه شود به طوریکه اگر فرهنگ کتابخوانی در جامعه نهادینه شود، یک نسل رشد یافته در آینده خواهیم داشت؛ بنابراین بایستی پایه عادت خواندن در خانه شکل گیرد اما امروزه شاهد هستیم که کودکان قبل از خواندن و نوشتن استفاده از فضای مجازی را یاد می گیرند و از چنین کودکانی نمی توان انتظار داشت که مرور مطالب همراه با عکس را در فضای مجازی را بر کتابخوانی ترجیح دهند از این رو از سوی والدین بایستی اقدامات صحیحی را در این خصوص صورت گیرد.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیریک تصریح کرد: کتاب عامل بسیاری از موفقیت ها و پیشرفتها در زندگی  فردی و اجتماعی است و مطالعه کتاب، ساختن شخصیت انسانی است تا در برابر تمامی مسایل زندگی با منطق و آگاهی برخورد کنند.

وی ادامه می دهد: کتاب غذای روح انسان است، روحی که احتیاج به تغذیه صحیح دارد تا رشد کند و به مرتبه علم و کمالات برسد اما متاسفانه برخی ها از این تغذیه سالم غفلت می کنند  و به روش های ناصحیح که آسیب ها و ناهنجاری را در جامعه در پی دارند، روی می آورند.

در ادامه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیریک ضمن ارائه گزارشی از روند کتابخوانی در شهرستان سیریک بیان کرد: خوشبختانه شهرستان سیریک از نظر تعداد اعضا و امانت رو به افزایش است و روند مطلوبی را طی میکند و درصددهستیم با برنامه‌ریزیهایی مؤثر، این رقم را به سطح ایده ال برسانیم.

 [PageVisit]