3
1397/12/21 سه‌شنبه طی آیین کتابخانه گردی؛ حضور رئیس شورای شهر رودان در آیین کتابخانه گردی کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) رودان همزمان با پانزدهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، رئیس شورای اسلامی شهر رودان در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، جلال محسنی، رئیس شورای شهر رودان با حضور در آیین کتابخانه‌گردی کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) بیان کرد: اجرای آیین کتابخانه گردی باعث اشنایی مردم و مسئولین با کتابخانه‌های عمومی خواهد شد و مهمترین گروهی که باید به طور وسیع روی آنان کار کرد تا در کتابخانه‌ها حضور داشته باشند دانش آموزان هستند؛ زیرا برای نهادینه سازی فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باید از سنین پایین و از دوران کودکی روی افراد سرمایه گذاری شود.

وی تصریح کرد: کتاب یار مهربان است و تنها دوستی است که با وجود دیدن  بی تفاوتیها و نامهربانیها از دست کسی ناراحت نمی شود و باز هم با تمام وجود تلاش میکند به انسانها کمک کند و به آنها هر چیزی را که می‌خواهند و لازم دارند یاد دهد. کتاب به انسان، علم و ادب و معرفت می‌آموزد و به او یاد میدهد چگونه در زندگی عمل کند، چطور بیندیشد و چطور قضاوت کند.

محسنی ادامه داد: اگر بخواهیم در جامعه فردی باشیم که خیلی خوب صحبت کنیم و از حق خود دفاع کنیم باید تا میتوانیم کتاب بخوانیم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 2485