1
1397/12/20 دوشنبه همزمان با پانزدهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ حضور فرهنگیان در آیین کتابخانه گردی کتابخانه عمومی محمد رسول الله شهرستان قشم مسئولین مدرسه فلسطین روستای خالدین به همراه دانش آموزان در آیین کتابخانه گردی کتابخانه عمومی محمد رسول الله حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، علی عدالتی، معاون مدرسه فلسطین روستای خالدین ضمن حضور در آیین کتابخانه گردی کتابخانه عمومی محمد رسول الله شهرستان قشم بیان کرد: حضور دانش آموزان و مسئولین در آیین کتابخانه گردی باعث آشنایی آنان با فرهنگ مطالعه و کتابخوانی خواهد شد و آنان را با منابع موجود در کتابخانه‌های عمومی و خدمات قابل ارائه در این مراکز آشنا خواهد کرد که همین آشنایی سبب ترویج فرهنگ کتابخوانی خواهد شد.

وی بر اهمیت خانواده در نهادینه سازی فرهنگ کتابخوانی تأکید کرد و ادامه داد: والدین همواره به عنوان الگوهای رفتاری نقش بسزایی در تربیت روانی، فکری  وروند اجتماعی شدن فرزندان خود دارند.الگوهای رفتاری که درهمه ی زمینه ها نقش خود را در روند رو به رشد کودکان ونوجوانان نمایان و در جامعه بروز  داده اند.

عدالتی افزود: بی شک اولین عامل و یکی از مهم ترین عوامل موثر در ترویج فرهنگ کتاب خوانی ومطالعه فرزندان، والدین هستند. وقتی پدر و مادر عادت به مطالعه داشته باشند و بخشی از فعالیت های روزانه ی خود را به خواندن ومطالعه اختصاص دهند، کودک و نوجوانی که زندگی کردن را با آن ها به تجربه نشسته، این مهم را خیلی زود می پذیرد، با آن انس و الفت یافته و به کار می گیرد و از همه مهم تر با کتاب آشنا شده و می آموزد که مطالعه را در زندگی خود جز امورات ضروری احساس کند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 267