به مناسبت روز دانش آموز چهارمین دوره مسابقه بزرگ نقاشی با موضوع «محیط زیست شاداب» در کتابخانه عمومی راسخ گزیر شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، عبدالواحد حسینی گزیر، مدیرمسئول کتابخانه عمومی راسخ از برگزاری مسابقه بزرگ نقاشی با حضور جمع کثیری از شرکت کنندگان خبر داد.

حسینی گزیر بیان کرد: کتابخانه راسخ همزمان با فرا رسیدن روز دانش آموز، چهارمین دوره مسابقه نقاشی با موضوعات هوای پاک، آب پاک، شهر پاک و زباله و بازیافت برگزارنمود. در این مسابقه بیش از 500 نفر ازنونهالان، دانش آموزان مقاطع ابتدايي، متوسطه و بزرگسالان حضور داشتند و تفکرات و اندوخته‌های ذهنی خود در مورد پاکی هوا را بر روی کاغذ ترسیم كردند. 

وی ادامه داد: این مسابقه در روز دوشنبه، 13 آبان در مسجد جامع برگزار گردید و موجب پدید آمدن فضای صمیمی و تعامل بین خانواده ها و فرزندان آنان  شد و خوشبختانه با استقبال خوب علاقمندان روبرو گردید. 

وی ادامه داد: حفاظت از محيط زيست باید به فرهنگی عمومی تبدیل شود و همه مردم و دانش آموزان در این راستا بايد تلاش کنند. فرهنگ صحیح استفاده از محیط زیست و نگهداری از آن باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

مدیرمسئول کتابخانه عمومی راسخ گزیر افزود: در اين جشنواره، دانش آموزان با کشیدن نقاشی‌های زیبا و جالب خود با موضوع هوای پاک و با نوشتن شعار «هوای پاک حق ماست» و «ما هوای پاک می‌خواهیم» حرف‌های دل و خواسته‌ها وآرزوهایشان برای داشتن هوای پاك به تصوير كشيدند. 

شایان ذکر است به برگزیدگان و شرکت کنندگان هدایایی به رسم یادبود اهداخواهد شد و با توجه به استقبال باشکوه این نوع فعالیت های فرهنگی و هنری، نقاشی ها به صورت نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان و مراجعین قرارخواهد گرفت.

 [PageVisit]