1
1398/2/3 سه‌شنبه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی شانزدهمین گروه مطالعاتی در کتابخانه عمومی شادروان نصرت ملایی دشتی پارسیان برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، فاطمه دوست   مسئول کتابخانه عمومی شادروان نصرت ملایی از برگزاری شانزدهمین گروه مطالعاتی باموضوع «کتاب یک صفحه‌ای ( یک دقیقه مطالعه» در این کتابخانه خبر داد.

دوست در ادامه افزود: گروه مطالعاتی هرماهه به طور منظم و هر بار با معرفی یک کتاب  با حضور اعضاء فعال، بازاریان، زنان خانه دار، دانش آموزان و کتاب دوستان شهر در کتابخانه برگزار می شود که شرکت کنندگان پس از مطالعه کتاب به نقد و بررسی آن می پردازند.

وی ادامه داد: شانزدهمین گروه مطالعاتی کتابخانه شادروان نصرت ملایی به معرفی کتاب کوتاه یا کتاب یک صفحه ای  اثر «سید مهدی میر عظیمی» اختصاص پیدا کرد.

دوست تصریح کرد:کتاب یک صفحه ای شامل موضوعات مستقل و مختلف است که هر داستان پیام خاص خود را بهمراه دارد و از آنجا که مطالعه‌ی هر یک از کتاب یک صفحه ای کمتر از دو دقیقه به طول می‌انجامد برای مطالعه در اماکن عمومی : مترو ، کافه ها، رستوران ها  هر مکانی که افراد دو دقیقه وقت آزاد دارند طراحی شده است.

مسئول کتابخانه عمومی شادروان نصرت ملایی بیان کرد: کتاب یک صفحه ای به عنوان یک کتاب خوب و با هدف ترویج فرهنگ به ویژه فرهنگ مطالعه منتشر می گردد و برای کسانی که کتاب نمی خوانند و یا کمبود وقت و زمان بهانه می کنند بسیار طرح مناسب و مفیدی است که برای اولین بار سید مهدی میر عظیمی در شهر شیراز در طرحهای مترو کتاب، تاکسی کتاب، مدرسه کتاب و دیگر طرح های فرهنگی خلق و اجرا کردند. با توجه به استقبال و همراهی علاقمندان به مطالعه،  این طرح در شهر تهران ، مشهد و چند شهر دیگر و برای اولین بار در استان هرمزگان  در شهر دشتی اجرا شده است که ان شاءالله با همراهی دوستان تداوم داشته باشد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 43