1
1398/2/2 دوشنبه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه نشست کتابخوان با حضور اعضای فعال در کتابخانه عمومی شهدای خلیج فارس شهرستان ابوموسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، فائزه باغیانی، مسئول کتابخانه عمومی شهدای خلیج فارس از برگزاری نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور دانش آموزان دبستان پسرانه شهید دباغیان در این کتابخانه خبر داد.

با غیانی بیان کرد: در این نشست تعدادی از دانش آموزان علاقه مند به کتاب و کتاب خوانی، کتابها ی خوانده شده خود را به اشتراک گذاشتند که به مرور اجمالی آنها می پردازیم:

کتاب«حیات پاکان:داستان هایی از زندگی معصومان(ع)»/ نویسنده: مهدی محدثی / ارائه دهنده:  احسان دادخدازاده

انسان موجودی است که همواره برای زندگی نیاز به الگو دارد، هر کسی از چیزی یا کسی الگو می گیرد و آن را چون چراغی، در راه زندگی خود قرار می دهد. نوجوانان و جوانان از این قائده مستثنی نیستند و انتخاب یک الگوی مثبت می تواند آنان را به آینده ای روشن راهنمایی کند یا انتخاب الگویی نادرست و منفی آنان را به هلاکت بکشاند.و نویسنده در این کتاب مهمترین عامل سعادت مندی در مسیر پر فراز و نشیب زندگی،شناخت راه صحیح و گام نهادن در بیراهه را سبب گمراهی و تباهی می داند. مجموعه «حیات پاکان» در بردارنده فرازهایی از سیره چهارده معصوم(ع) و به شکل داستان برای نوجوانان نوشته شده است.

کتاب«بدن انسان»/ نویسنده: «فیلیپ آردر»/ ارائه دهنده: «امیرعباس منوچهریان»

فیلیپ آردر، در این مجموعه سعی دارد با اتفاقات خیال انگیز و عجیب و غریب،فهم موضوعات علمی و تاریخی را همراه با طنزی هوشمندانه برای نوجوانان آسان و خنده دار کند.و داستان های این مجموعه به همراه تصویرهایی خنده دار و نیش داراست. که فیلیپ سال هاست برای کودکان می نویسد.

کتاب «بیگ نیت،درد سرساز تمام عیار:یک حمله ی دیگر»/ نویسنده: «لینکلن پیرس»/ ارائه دهنده: «پویا کمالی»

کتاب یک حمله ی دیگر، از مجموعه بیگ نیت درد سر ساز تمام عیار است که توسط لینکلن پیرس نوشته شده است که سارا فرازی، آن را به فارسی ترجمه کرده است. ویکی از پرفروش ترین اثر نویسنده نیویورک تایمز است.

کتاب «امام زمان علیه السلام»/ نویسنده: «زهرا عبدی»/ ارائه دهنده: «امیررضا حیدری»

این مجموعه، در بردارنده داستان های کوتاهی از زندگانی چهارده معصوم(ع) برای گروه سنی کودک و نوجوان است. به قلم زهرا عبدی به چاپ رسیده است.این کتاب کودکان و نوجوانان رابا زندگی امام زمان(ع) در قالب داستان آشنا می سازد.

کتاب «حضرت حجه بن الحسن(مهدی)»/ نویسنده: «مهدی وحیدی صدر»/ ارائه دهنده: «مهدی رئیسی»

این کتاب نوشته مهدی وحیدی صدراست که طراحی این کتاب با حسین آسیوند، توسط نشر براق در سال 1387با موضوعاتی همچون قصه، داستان های دینی و مذهبی، زندگی ائمه و غیره... به بازار عرضه شده است.

کتاب «10 قصه از امام رضا(ع) برای بچه ها»/ نویسنده: «مژگان شیخی»/ ارائه دهنده: «امیرمحمد رازانی»

در این کتاب نویسنده توانسته با زبانی روان، ساده و شیرین، روایاتی را در قالب قصه هایی کودکانه بیان کند که در کنار برقرار کردن ارتباط با مخاطبان خود؛ مفهومی دلنشین را در ذهن آنها باقی می گذارد.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 30