2

1
1398/2/2 دوشنبه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه مفید با حضور اعضای فعال، نشست کتابخوان در کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) شهرستان پارسیان با حضور علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، محمود متوکل، مسئول کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) پارسیان  از برگزاری نشست کتابخوان در این کتابخانه خبر داد.

متوکل بیان کرد: در این نشست که با حضور اعضای فعال کتابخانه و مسئول کتابخانه  برگزار گردید، 5 اثر معرفی گردید که در ادامه به آنها پرداخته شده است:

کتاب: «ننه زغالی سیاه خالی»/  نویسنده: «مرضیه فعله گری»/ معرفی کننده: «شیوا دست افشان»

این کتاب قصه در 12 صفحه ویژه کودکان گروه های سنی «ب» و «ج» منتشر شده است و داستان از این قرار است که ننه‌زغالی با عجله می‌رود تا چشم آدم‌برفی بشود. او نگران آدم‌برفی است که بدون چشم است؛ ولی وقتی به آدم‌برفی می‌رسد، می‌بیند به جای چشم‌هایش، دو تا دکمه دارد. ننه‌‌زغالی ناراحت و دل‌شکسته، گوشه‌ای می‌نشیند و غصه می‌خورد؛ ولی ناگهان «عمورفتگر» او را پیدا می‌کند و با خودش می‌برد و ... .

کتاب: «سار کوچولو نمی تواند پرواز کند:/ نویسنده: «جنیفر برن»/ معرفی کننده: «آسیه نیازی»

کلوین با برادر و خواهرهایش وتعدادی سار دیگر زیر لبه ی پشت بام انباری قدیمی به دنیا آمده. او با سارهای دیگر خیلی فرق دارد. وقتی سار کوچولوها دارند توی کلاس، پرواز کردن یاد می گیرند، کلوین توی کتابخانه مشغول کتاب خواندن است. به زودی پاییز از راه می رسد و همه ی سارها به طرف جنوب پرواز می کنند. اما کلوین پرواز کردن بلد نیست و ... .

کتاب: «بالا بردن اعتماد به نفس»/ نویسنده: «کریستین آدامز»/ معرفی کننده: «محمود متوکل»

اگر می خواهیم به کودک کمک کنیم تا اعتماد به نفس داشته باشد، در واقع به او کمک کنیم که خودش باشد یعنی باید به او نشان دهیم بدون قید و شرط دوست داشته می شود و وجودش مهم است.

مطالب و تصاویر این کتاب، به کودک کمک می کند تا ارزش خودش را بشناسد و تصور سالم و درستی از خودش پیدا کند. هر کودکی در جهان، خاص، بااستعداد و شگفت انگیز است و باید از بودن درجایگاه خود، خوشحال باشد. این کتاب به صورتی شاد و صمیمی، این شناخت را در کودکان ایجاد می کند.

کتاب: «من نمی ترسم»/ نویسنده: «مالی ویگانت»/ معرفی کننده: «عصری نیازی» 

دنیا می تواند جای ترسناکی برای کودکان باشد. مخصوصا وقتی بیشتر آدمها از آنها بزرگترند و درباره ی خیلی چیزها تجربه ندارند. ترس های کودکی عادی هستند و اشکالی ندارد که بعضی وقت ها بچه ها از چیزهایی بترسند، اما اگر این ترس ها زندگی عادی را مختل کنند به مشکلی برای کودک و والدینش تبدیل می شوند.

این کتاب با تصویرگری های جذابش راهکارهایی ساده، ملموس و عملی را برای برخورد با ترس ها و نگرانی های کوکان ارئه می دهد. با خواندن و به کار بستن دستورالعمل های این کتاب، بچه ها می توانند ترس هایشان را از خود دور کرده و با اعتماد به نفس، زندگی موفقی را تجربه کنند.

کتاب: «فیل و ابابیل»/ نویسنده: «علی باباجانی»/ معرفی کننده: «شکوفه نیازی»

قرآن کریم سرشار از قصه های پند آموز و زیباست. بعضی از قصه ها درباره ی حیوانات است. این مجموعه شامل تعدادی از همین قصه با نثر روان و تصاویری زیباست که برای گروه سنی کودک در نظر گرفته شده است. هدف اصلی این مجموعه عبرت گرفتن و آشنا شدن با داستانهای تاریخی و سرگذشت اقوام و گذشتگان، صرف نظر از محل زندگی و اختلاف زبان آن هاست.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 26