2

1
1398/2/2 دوشنبه به همت کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) شهرستان رودان؛ برگزاری نشست کتابخوان در مدرسه شهید نجفی به همت کتابخانه عمومی امام خمینی (ره)، نشست کتابخوان مدرسه ای با حضور دانش آموزان علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، یوسف نورزاده، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی رودان  از برگزاری نشست کتابخوان در مدرسه شهید نجفی به همت کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) خبر داد.

ولی صفائی پور، مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی (ره)  بیان کرد: این نشست که با همکاری   مدرسه شهید نجفی  و معرفی پنج کتاب توسط دانش آموزان عضو کتابخانه برگزار گردید، چندین کتاب معرفی شد که در ادامه به آنها اشاره شده است:

نشست هاي کتابخانه اي استان هرمزگان

کتاب: «منطق الطیر»/ نویسنده :«رحمت الله رضایی»/ معرفی کننده: «محمدمهدی سالاری»     

منطق الطیر یکی از کتابهای با ارزش عطار نیشابوری است و داستان پرندگانی است که عازم سفر عشق هستند و در این راه با مشکلات زیادی روبرو می شوند و تعدادی منصرف شده ، تعدادی می میرند و در نهایت ...   

کتاب: «موش و گربه»/ نویسنده: «رحمت الله رضایی»/ معرفی‌کننده: «علی فاضلی نژاد»   

«موش و گربه» اثر شیخ بهایی و کتابی است سراسر شعر و داستان و لطیفه و خواننده دوست دارد بدون وقفه آنرا تا آخر بخواند ، در واقع گربه تمثیلی از علوم ظاهری و موش مظهری از علوم باطنی است.

موش همواره به بهانه های مختلف از چنگال گربه فرار میکند و برای این راه مدام سر گربه را با داستان های جذاب گرم می کند ، اما عاقبت گربه دست او را خوانده و او را از پای در می آورد.

کتاب: «تذکره الاولیا»/ نویسنده: «رحمت الله رضایی»/ معرفی‌کننده: «محمدمهدی نجفی»   معرفی متن :

تذکره الاولیا اثر عطار نیشابوری و کتابی است در مورد سرگذشت و کرامات و سخنان ائمه و اندیشه های عارفان بزرگ می‌باشد.

کتاب:  «هفت اورنگ»/ نویسنده: «رحمت الله رضایی»/ معرفی‌کننده: «مهدی گجرپور»      

هفت اورنگ اثر جامی و دارای هفت مثنوی و با موضوعات مختلف می باشد ، جامی در در این منظومه ها به مطالب گوناگون عرفانی ، تربیتی و فلسفی می پردازد.

کتاب: «گلستان»/ نویسنده: «رحمت الله رضایی»/ معرفی‌کننده:  «امیرحسین خجندی»   

گلستان اثر سعدی است و سرشار از حکایت های پندآموز برای گروه های مختلف جامعه است و از آنجائیکه مخاطبین این کتاب کودکان و  نوجوانان هستند، داستان های شیرین و دلنشین متناسب با ذوق و سلیقه این رده سنی بازنویسی شده است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 65