2

1
1398/1/24 شنبه به همت کتابخانه عمومی شهدای بندملا نشست کتابخوان با حضور دانش آموزان در دبستان هاجر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، اولین نشست کتابخوان مدرسه ای کتابخانه عمومی شهدای بندملا  درفروردین ماه 98 در دبستان هاجر با حضور دانش آموزان برگزار و چندین کتاب به اشتراک گذاشته شد که در ادامه به آنها اشاره شده است:

کتاب: مشقم را ننوشتم چون ..      نویسنده : دیوید کالی       ارایه توسط : ریحانه رهبری

پسرک مشق شبش را ننوشته است و بهانه های خیلی عجیبی نیز برای این مشق ننوشتن می آورد. مانند اینکه بشقاب پرنده او را دزدیده است یا سوسمارهای غول پیکر به محله ی ما حمله کرده اند و تمام این اتفاقات همان حال و هوای دنیای کودکی را دارد. همان خیال پردازی های عجیب و طنزگونه. نویسنده با اغراق در بهانه هایی که کودکان وقتی مشق های شان را ننوشتند می آوردند, دنیایی پر جنب و جوش و عجیب ساخته که کودک و بزرگسال از آن لذت می برند, دنیایی زندگی, تخیل, حرکت, هیجان و لذت.

کتاب : محمد ص مثل گل بود       نویسنده : غلامرضا حیدری ابهری     ارایه توسط : زهرا نجفی

این کتاب اثری برای آموزش سبک زندگی پیامبر (ص) به کودکان است. این مجموعه، هر چهار حوزه ارتباط با خدا، ارتباط با خود، رتباط با خلق (مردم) و ارتباط با خلقت را شامل می شود و چهل محور اصلی در سبک زندگی را با کودکان در میان می گذارد ساختار اثر حاضر به گونه ای طراحی شده که کودکان، حضور پیامبر صلی الله علیه و آله را در زندگی عادی خود حس کنند و به راحتی بتوانند از آن حضرت الگو بگیرندگفتنی است کتاب «محمد صلی الله علیه و آله و سلم مثل گل بود»، علاوه بر آموزش سبک زندگی پیامبر (ص)، به رشد تفکر کودکان و پرورش هوش اخلاقی آنان نیز کمک می کند.

کتاب : حیات پاکان ج2        نویسنده : مهدی محدثی    ارائه توسط : مبینا رامی

مهدی محدثی، در داستانهای شیرین کتاب حیات پاکان سعی کرده تا گفتار و کردار پیشوایان معصوم (علیهم السلام) را همچون چراغی پر نور بر سر راه جوانان و نوجوانان قرار دهد کتاب ((حیات پاکان)) مجموعه ای از داستانهای جذاب و دلنشین از تاریخ پیامبر اسلام (ص) و خاندان مطهر ایشان است که با استفاده از منابع مستند و قابل اعتماد راه و روش زندگی آن پیشوایان پاک را به جوانان و نوجوانان معرفی می کند،اگر چه زبان داستانهای کتاب ((حیات پاکان)) ساده و مناسب با مخاطب نوجوان است ولی مضامین بالای آنها که برگرفته از سبک زندگی اهل بیت(علیهم السلام) می باشد،برای تمامی سنین اعم از نوجوان، جوان وبزرگسال قابل استفاده و درس آموز است.

کتاب : خانواده مثل یک کیک است    نویسنده : افسانه شعبان نژاد   ارائه توسط : یگانه علیزاده

خانواده مثل یک کیک است [چی مثل چیه؟] عنوان کتابی است از افسانه شعبان نژاد که در 24 صفحه و توسط انتشارات لوپه تو در سال 1395 به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب کودکان است. 

کتاب : پیامبر و قصه هایش                      نویسنده : غلامرضا حیدری ابهری                      ارائه توسط : فاطمه نجفی

این مجموعه  در کنار هر حکایت ، بخشی به نام "بیشتر بخوان،بهتر بدان" وجود دارد که مطالب خواندنی و جالبی در آن آمده است و  در بازنویسی حکایات، نویسنده بیشتر تلاش کرده که جنبه های اخلاقی و تربیتی آن ها را به خواننده نشان دهد؛ از این رو خود را در توضیحات اضافی گرفتار نساخته است  ویسنده ی کتاب ، حکایات مجموعه را از کتاب حکایت نامه موضوعی پیامبر اعظم (ص) گزینش کرده است که جامع ترین مجموعه مربوط به حکایات زندگی رسول خدا(ص) است،به همین دلیل، به گزینش دقیق و قابل قبولی دست یافته است و همچنین سند تاریخی هر حکایت در کنار آن نوشته شده است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 80