4

1

22

7

5

6

3

8
1398/2/17 سه‌شنبه با هدف کاهش آلام کودکان مناطق سیل زده استان خوزستان صورت پذیرفت؛ ارسال هدایای فرهنگی کتابداران و کتابخوانان استان هرمزگان به مناطق سیل زده استان خوزستان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان از ارسال هدایای فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های استان هرمزگان در قالب پویش بهار مهربانی به مناطق سیل زده استان خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان از ارسال اولین مرحله محموله فرهنگی کتابداران و کتابخوانان استان هرمزگان به مناطق سیل زده استان خوزستان خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری بیان کرد: ارسال اقلام فرهنگی مثل اسباب‌بازی و کتاب و ایجاد موقیعت شاد و تفریحی به اندازه ارسال بسته‌های غذایی مهم و تأثیرگذار است. خاطره غم انگیز سیل تا ابد در حافظه کودکان سیل زده می‌ماند و تنها با ایجاد موقعیتی شاد و مفرح می‌توان حواس آن‌ها را برای ساعتی هم که شده از این مصیبت پرت کرد و این خاطره تلخ را با کمی شیرینی توأم ساخت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ادامه داد: باید حواس کودکان آسیب دیده را با هوشمندی از این مصیبت پرت کنیم و هنر هدایت انسان‌ها به دنیای خیالی و زیباتر از آنچه در آنیم، با کتاب و اسباب بازی امکانپذیر و شدنی است.

وی ادامه می‌دهد: کودکان استعداد پناه بردن به شادی و خیال را دارند و می‌توان زمینه‌های پاسخگویی به این استعداد را حتی با یک کتاب، عروسک یا توپی پلاستیکی برایشان فراهم کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ضمن تشکر از کتابداران، کتابخوانان و مردم خیر و نیکوکار استان هرمزگان تصریح کرد: انشاا... با مشارکت خیرین و در گامهای بعدی اقلام جمع آوری شده به مناطق سیل زده ارسال خواهد شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 128