1
1397/12/19 يكشنبه همزمان با پانزدهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ بازدید فرماندار جاسک از کتابخانه عمومی شهید باهنر (ره) شهرستان جاسک فرماندار جاسک از کتابخانه عمومی شهید باهنر (ره) بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این کتابخانه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، محمد رادمهر، فرماندار شهرستان جاسک در بازدید از کتابخانه عمومی این شهرستان بمناسبت پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشورضمن تبریک این روز گفت: هرگاه ضرورت کتابخوانی و اهمیت آن برای همگان تفسیر و تعبیر گردد در آن صورت در هیچ جایی نباید فردی یافت شود که با مطالعه بیگانه باشد.

 

رادمهر افزود: فراهم کردن امکانات و فرصت‌های مطالعاتی برای کودکان و نوجوانان که نیاز به کمک دارند علاوه بر کوشش و تلاش خود آنان نیاز به تلاش‌ها و برنامه‌ریزی و مشارکت حساب شده مربیان دارد که در جهت تشویق و ترغیب آنها به مطالعه باید نسبت به تهیه و خرید کتاب آنها را همراهی کنند.

 

وی با اشاره به احادیث وسفارشات بزرگان دین در خصوص کتاب وکتابخوانی افزود: دین خدا در ابتدا انسان را به خردورزی و فرزانگی و داشتن شخصیت عقلی فرا می خواند و مردمان را به کار عقلی و تفکر دعوت میکند؛ لذا این همه ارزش به دانش در دین خدا داده شده است و بقای علوم و اندیشه ها که باعث رشد فکری و عملی اجتماع می شود به وجود کتابت است و علم با تمام ارزش ذاتی اش اگر انتقال پیدا نکند و محبوس بماند کوچکترین ارزش ندارد.

 

فرماندار جاسک تشریح کرد: در راستای ترویج کتابخوانی باید کودکان را جهت بازدید به نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های کتاب برد و به آنان کتاب هدیه داد تا علاقه به کتابخوانی در آنان ایجاد شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 139