1

2

3
1397/8/21 دوشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌‌های عمومی استان هرمزگان؛ برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندر لنگه جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندر لنگه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندر لنگه به ریاست غلامرضا آباد، فرماندار شهرستان بندر لنگه و با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ شریف شریفی نژاد، شهردار شهرستان بندرلنگه و جمعی از مسئولان شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری، برگزار شد.

فرماندار شهرستان بندرلنگه با حضور در این جلسه بیان کرد: رشد تکنولوژی و سرعت در ارتباطات و همچنین گسترش بی رویه فضای مجازی در میان مردم یکی از علل اصلی کاهش چشمگیر سرانه مطالعه کتاب می‌باشد که طی سالهای اخیر و با ورود رسانه های مجازی دو چندان شده و به شکل افسار گسیخته‌ای عموم جامعه را هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط پیش آمده، بهتر است گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که از فضای مجازی نیز به بهترین شکل در جهت ترویج کتابخوانی استفاده شود و کتابهایی متناسب با رده‌های مختلف سنی در این فضاها به کاربران معرفی شود.

وی بر اهمیت ترویج کتابخوانی از سنین پایین تأکید کرد و ادامه داد: برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه، بهتر است بر روی کودکان، سرمایه‌گذاری شود و از کودکی آنان را به کتابخوانی عادت دهیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، کتاب را سرمایه معنوی ملت ها، کشورها و وسیله ارتباط نسل‌ها دانست و افزود: هیچ ملتی، هیچ چیز ارزنده‌ای بدون داشتن کتاب نمی تواند عرضه کند و این کتاب است که فرهنگ غنی یک جامعه را به سایر جوامع نشان می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری در ادامه افزود: کتاب شاهرگ حیاتی فرهنگ یک جامعه است و پیشرفت جوامع و رونق فرهنگ کتاب خوانی، همزاد هم هستند و هرجا که کتاب از رونق افتاده و رسم کتاب خوانی جدی گرفته نشده، امیدی به سعادتمند شدن آن جامعه نباید داشت.

در ادامه سعید شادمانی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرلنگه ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای خلاقانه کتابداران شهرستان بیان کرد: خوشبختانه با وجود نیروهای خلاق و با انگیزه در کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرلنگه، خدمات ارائه شده به مخاطبین از نظر کمی و کیفی در حال گسترش و فزایش است.

وی ادامه داد: در طول هفته کتاب بیش از 30 برنامه متنوع فرهنگی با محوریت کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اجرا خواهد شد و عضویت نیز در روز 24 آبان ماه رایگان خواهد بود.

وی بر بهبود شاخص‌های کتابخانه‌ای شهرستان همچون افزایش میزان امانت و اعضای فعال خبر داد و ادامه داد: میزان امانت در کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرلنگه نسبت به سال گذشته، 50 درصد افزایش داشته است.

 

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 516