یلیل

ائئ

درد

ردر

انان

سیس

تت

خک
1397/7/16 دوشنبه برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بستک در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بستک در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بستک به ریاست اکبر احمدی دولخانی، سرپرست فرمانداری بستک و با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، شهاب الدین بادروج، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بستک و سایر اعضای انجمن برگزار شد.

اکبر احمدی دولخانی، رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بستک در ابتدای این جلسه با اشاره به آمار پایین سرانه مطالعه در کشور تصریح نمود: بایستی فرهنگ کتابخوانی را در سطح کشور بویژه نسل جوان ترویج دهیم و خانواده به عنوان اولین بنیان تأثیر گذار در شکل گیری شخصیت و عادات هر فردی مهمترین نقش را در این زمینه دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان نقش آموزش و پرورش و مدارس را در ترویج فرهنگ مطالعه پر رنگ دانسته و از همه مسئولین مربوطه خواست تا با جدیت بیشتری در این خصوص فعالیت داشته باشند.

سرپرست فرمانداری بستک اظهار کرد: یکی از شاخصه های رشد و توسعه فرهنگی هر کشوری سرانه مطالعه است بنابراین باید جامعه را به سمت و سوی مطالعه و کسب علم و دانش سوق دهیم.

احمدی دولخانی در پایان با اشاره به آمار پایین فضای کتابخانه های سطح شهرستان اظهار داشت: فضای مطالعه یکی از نکات مهم و حائز اهمیت می باشد و در شهرستان فرهنگی بستک تعداد ۶ کتابخانه، آماری پایین می باشد و می بایست با یک همت جمعی و همگانی این آمار را ارتقاء بخشید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان بیان کرد: طی سالهای اخیر، نهضتی تحت عنوان کتابخانه‌های خیرساز شکل گرفته است و شهرستان بستک جزو پیشگامان این حوزه محسوب می‌شود و کتابخانه‌های بسیاری توسط خیرین این شهرستان در بستک ساخته شده است که از جمله آنها می‌توان به کتابخانه‌های عمومی مرحوم شرفا شرفایی شهرجناح،  کتابخانه عمومی خیام در روستای کهتویه وکتابخانه عمومی توحید عالی احمدان اشاره نمود که در حال ارائه خدمات به کتاب دوستان هستند. همچنین کتابخانه‌ای نیز در روستای تدرویه ساخته شده است که امید است در هفته کتاب و کتابخوانی افتتاح گردد.

وی به ارزش معنوی ساخت کتابخانه در سطح کشور اشاره نمود و بیان کرد: این اقدام پسندیده موجبات دسترسی آسان همگان به کتاب را فراهم خواهد نمود که مقدمه‌ای برای افزایش و ترویج کتاب و کتابخوانی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، تبلیغ چهره به چهره کتاب را، بهترین و اثربخش‌ترین نوع تبلیغ کتاب دانست و افزود: معرفی کتاب در قالبهای نشست کتابخوان، جمع‌خوانی کتاب، نشست‌های قصه‌گویی و ... می‌تواتند به عنوان برنامه‌ای تأثیرگذار در سطح جامعه به ویژه در خانواده‌ها، ادارات، مدارس و ... اجرا شود.

شهاب الدین بادروج، رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان بستک و عضو شورای شهر این شهرستان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان بستک بیان کرد: شایسته است که شهرستان بستک به عنوان نگین فرهنگ هرمزگان، به کتابخانه‌های بیشتری مجهز باشد تا بتواند خدمات بیشتری را به مردم ارائه کند.

در پایان اعضای انجمن پیشنهاداتی چون راه اندازی کتابخانه سیار در روستاهای شهرستان بستک، تجهیز کتابخانه‌های مدارس و آوردن کتاب در کلاس درس، به کارگیری نیروهای خلاق و باانگیزه در کتابخانه‌های عمومی و ... را مطرح کردند.

 

 

 

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 199