4

3

5

2

1
1397/10/8 شنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان میناب جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان میناب با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، شهردار، اعضای شورای شهر و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان میناب در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان میناب در سال جاری به ریاست محمد احمدی، فرماندار شهرستان  و با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ سجاد سلطانی، شهردار میناب؛ اعضای شورای شهر میناب و اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان میناب در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ضمن تقدیر از حضور حاضرین در جلسه، جامعه را به مثابه یک سیستم هماهنگ دانست که اجزای آن با یکدیگر تأثیر و تأثر متقابل دارند و وجود ضعف در یک جزء سیستم بر اجزای دیگر آن نیز تأثیر می‌گذارد و قوت در یک جزء باعث تقویت اجزای دیگر خواهد شد و در همین راستا همه سازمانها باید با یکدیگر همکاری کنند تا جامعه به قله‌ی پیشرفت و ترقی صعود کند.

وی موضوعات فرهنگی را مباحثی مهم و ضروری برای رشد جامعه دانست و عنوان کرد: فرهنگ باید در رأس امور قرار گیرد نه اینکه در حاشیه و ذیل امور دیگر تعریف شود.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری از کتاب به عنوان نماد فرهنگی جامعه یاد و بیان کرد: متأسفانه سرانه مطالعه در کشور وضعیت چندان خوبی ندارد و مردم از کتاب و کتابخوانی فاصله گرفته‌اند و باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که مردم جای خالی کتاب را در زندگی خود حس کنند و برای رفع نیازهای خود به دنبال کتاب بروند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان میناب نیز ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه مطالعه در جامعه بیان کرد: یک جامعه پیشرفت نخواهد کرد مگر اینکه کتاب در بین مردم آن جامعه، ارزش و جایگاه واقعی خود را پیدا کند و در رأس همه امور قرار گیرد.

فرماندار میناب، نبود کتابخانه در شهرهای میناب را معضلی اساسی در شهرستان عنوان کرد و افزود: متأسفانه شهرهای میناب علی رغم داشتن جمعیت بالا از عدم وجود کتابخانه رنج می‌برند و مردم این شهرها برای استفاده از خدمات کتابخانه‌ای باید به کتابخانه‌های عمومی میناب مراجعه کنند که این کمبود در شأن مردم این شهرها نمی‌باشد.

وی استفاده از فرهنگسراهای بلا استفاده را یکی از راهکارهای اساسی در جهت افزایش تعداد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان عنوان کرد و افزود: استفاده از ظرفیت مکانهایی که در حال حاضر هیچ کاربری برای آنان درنظر گرفته نشده است میتواند مشکل عدم دسترسی مردم به کتابخانه‌ها را تا حدودی رفع کند.

علیرضا صبور، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان میناب نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه‌های عمومی شهرستان میناب بیان کرد: خوشبختانه کتابخانه‌های عمومی شهرستان میناب از نظر وضعیت شاخص‌های کتابخانه‌ای در وضعیت بهتری نسبت به گذشته قرار دارند و کتابداران نیز با انگیزه‌ای بالا با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع، ارتباط مؤثر با مدارس و دانش آموزان و همکاری با سازمانهای دیگر در زمینه ترویج کتابخوانی در شهرستان تلاش میکنند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 343