1

2

2
1397/11/18 پنجشنبه نشست صمیمی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان به همراه جمعی از فعالان فرهنگی با پیشکسوت فرهنگ و هنر هرمزگان همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان به همراه جمعی ازمسئولان و فعالان فرهنگی استان هرمزگان با حضور در منزل استاد علی رضایی، با این هنرمند فرهیخته و پیشکسوت دیدار نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان،  همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، حجت الاسلام والمسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان؛ رضا کمالی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان؛ انوشیروان پیش دار، رئیس حوزه هنری استان هرمزگان؛ ایمان خواجویی، معاونت فرهنگی حوزه هنری و جمعی از هنرمندان و فعالان حوزه فرهنگ و هنر استان با حضور در منزل استاد علی رضایی، با این هنرمند فرهیخته و پیشکسوت فرهنگ و هنر دیدار نمودند.
در این نشست صمیمانه، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن قدردانی از تلاش های استاد رضایی بیان داشت: یک انتقاد کلی در کشور وجود دارد و آن اولویت نداشتن مباحث فرهنگی و هنری است
.
وی افزود: مشکل جامعه ما مسئله اقتصادی نیست بلکه توجه نکردن به بحث فرهنگ است و تا معضلات فرهنگی جامعه حل نشود مشکل اقتصادی نیز حل نمی شود.

ایشان در ادامه اظهار نمود: رهبری انقلاب فرموده اند: فرهنگ‌ مثل اکسیژن است. بدون آب و نان می شود زندگی کرد اما بدون اکسیژن نمی شود.
وی با ذکر تمثیلی اشاره کرد: اصحاب فرهنگ همچون باد بهاری اند و توصیه شده است که به استقبال باد بهاری بروید که شکوفا کننده و تازه گرداننده ست
.
ایشان در پایان خطاب به استاد رضایی بیان کرد: تاریخ به نام شما ثبت می شود؛ مدیران می آیند و می روند اما اهالی فرهنگ ماندگاران همیشه تاریخ هستند.

در ادامه، رئیس حوزه هنری هرمزگان طی سخنانی ضمن ارزشمند خواندن نقش استاد علی رضایی و حضور مستمر ایشان در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری استان بیان داشت: مسئولین فرهنگی و پیشکسوتان استان هرمزگان همدلی و نزدیکی بسیار منسجم و صمیمانه ای با یکدیگر دارند و لازم است این نگاه فرهنگی و اثر بخش تقویت شود.
وی تاکید نمود: با توجه به نقشه دشمنان در کمرنگ نمودن هویت فرهنگی جامعه لازم است فعالان فرهنگی استان علی رغم دغدغه های اقتصادی موجود،  تلاش کنند تا  کارهای بزرگ و اثربخش در حوزه  فرهنگ و هنر استان صورت پذیرد
.
در ادامه  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، ضمن تاکید بر جایگاه ارزشمند استاد رضایی بیان داشت: تلاش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان  بر آن است که از تجربه پیشکسوتان در رشته های مختلف فرهنگی و هنری  بهره گیرد و بر روی فرهنگ بومی و فولکلور استان تمرکز بیشتری نماید
.
وی تاکید نمود:  با همکاری هنرمندان و پیشکسوتان و حمایت دستگاههای فرهنگی می توان اقدامات موثر و مثبتی را پدید آورد که نه تنها در داخل استان  بلکه در خارج از کشور نیز درآمدهای پایدار و اثربخشی برای معیشت هنرمندان بوجود آورد.

 کمالی با اشاره به اهمیت حضور هنرمندان استان به عنوان سفیران فرهنگی در سایر نقاط کشور افزود: علی رغم تمام تلاشهای صورت گرفته، فرهنگ بومی استان هرمزگان به خوبی در کشور معرفی نشده است  و در صورتی که اعتبارات فرهنگی استان به درستی تخصیص داده شود معجزات هنر بومی استان هرمزگان را به کشور نشان خواهیم داد.
در بخش پایانی استاد رضایی، ضمن تشکر از برگزاری این نشست صمیمی بیان داشت: در بسیاری از مناطق ایران و حتی دنیا علاقه مند به همکاری با هنرمندان هرمزگان هستند
.
ایشان افزود: ما ارتباط عاطفی خوبی با بسیاری از نقاط دنیا داریم که حرکت در راستای همین ارتباطات می تواند نگاهها را به استان هرمزگان تغییر دهد
.
رضایی در ادامه اظهار داشت: معتقدم مدیران باید دچار فرهنگ گرفتگی شوند؛ لذا باید شرایطی را بوجود آوریم که مسئولان فقط و فقط یک بار در مواجهه با فرهنگ و هنر استان هرمزگان قرار گیرند، از آن به بعد حتما نگاه شان تغییر خواهد کرد.

در پایان این نشست فرهنگی و صمیمانه به پاس سالها حضور و تلاش استاد علی رضایی در معرفی و ارتقاء سطح فرهنگ و هنر استان هرمزگان ، با اهداء لوح سپاس از وی تجلیل شد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 87