1

2

3

4

5

یس
1397/7/5 پنجشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان حاجی آباد با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان حاجی آباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان حاجی آباد به ریاست حمید جهانگیری کوهشاهی،فرماندار شهرستان حاجی آباد و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان و دیگر اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

فرماندار حاجی آباد ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: وجود برخی مشکلات و آسیب های اجتماعی در جامعه با افزایش مطالعه، کاهش خواهد یافت و با ابراز رضایت از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان و تقدیر از رئیس اداره کتابخانه های عمومی جهت انجام فعالیت های ترویج مطالعه در شهرستان گفت: وضعیت کتابخوانی و اقبال از کتابخانه ها در شهرستان مناسب است اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله دارد.

جهانگیری افزود: باید عادت به مطالعه در دوران کودکی نهادینه شود و سرمایه گذاری روی کودکان برای فرهنگ سازی مطالعه راه بسیار مناسبی است که به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان این کار شروع شده و با فراهم کردن زمینه مطالعه بین نونهالان در امر کتابخوانی موفق خواهیم بود.

وی بیان کرد: نتایج اثرگذاری اقدامات فرهنگی نیاز به زمان دارد ولی باید با معرفی کتاب در همه محافل و همچنین از طریق رسانه ها، سطح آگاهی جامعه را ارتقا داد؛ زیرا با ارتقای سطح مطالعه افراد جامعه، جرم و آسیب های اجتماعی کاهش پیدا می کند و بداخلاقی های  اجتماعی، رشد آمار پرونده‌های بزهکاری و به خطر افتادن سلامت جسمی و روحی را می‌توان از آسیب‌های دوری جامعه از مطالعه، دانست.

حمید جهانگیری به کتابخانه های مدارس نیز اشاره ای داشت و گفت آموزش و پرورش جهت دردسترس بودن کتاب برای دانش آموزان و حتی والدین، باید کتابخانه های مدارس را تجهیز نماید.

در ادامه مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به فلسفه انجمن کتابخانه های عمومی و اهمیت جلسات انجمن گفت: مصوبات انجمن، جنبه اجرایی دارد و لازم الاجرا میباشد و هر تصمیمی در راستای کتابخانه های عمومی و فرهنگ مطالعه بسیار مهم است و به همین جهت اعضای انجمن باید نسبت به حضور خود در این جلسات، حساسیت بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد ذاکری افزود: ترویج مطالعه امری بسار ضروریست و کتابخانه ها پایگاهی فرهنگی در همه زمینه ها میباشند و محدویتی در اجرای برنامه های فرهنگی ندارند و همه اعضا و دستگاههای فرهنگی باید کمک کنند تا ترویج مطالعه به نحو مطلوب صورت پذیرد.

تجهیز سالن اجتماعات کتابخانه نشاط فارغان، احداث کتابخانه در روستاهای شمیل و سرچاهان و همچنین شهر سرگز بخش احمدی و ... از تصمیمات مهم جلسه انجمن شهرستان حاجی آباد بود.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 192