1

2

2
1397/8/20 يكشنبه با هدف گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی؛ برگزاری نشست خبری در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان نشست خبری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با هدف تشریح فعالیتهای هفته کتاب و کتابخوانی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در نشست خبری هفته کتاب و کتابخوانی ضمن اشاره به اهمیت کتاب و مطالعه در افزایش سطح فرهنگ عمومی جامعه بیان کرد: متأسفانه کتاب به یک کالای لوکس برای خانواده ها تبدیل شده است؛ در حالی که کتاب و کتابخوانی غذای روح انسان است و روح انسان همانند جسم نیازمند تغذیه است.

وی گفت: نبود زیرساخت‌های لازم و گرانی کتاب سبب شده تا آنگونه که باید، مردم به کتاب دسترسی نداشته باشند و از مردم تقاضا داریم مطالعه کنند؛ چرا که بهترین کار مراجعه به کتابخانه‌هاست و ما نیز موظفیم زیرساخت‌های لازم را در استان فراهم کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان اذعان داشت: برای احداث و راه اندازی کتابخانه‌ها در استان، برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدتی را درنظر گرفته ایم و درحال حاضر بیش از 100 روستای بالای یک هزار و۵۰۰ نفر فاقد کتابخانه‌ است که بایستی در یک برنامه بلندمدت نسبت به احداث و راه اندازی آن اقدام شود.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری در ادامه شعار هفته کتاب و کتابخوانی سالجاری را «حال خوش خواندن» اعلام کرد و تصریح کرد: در این هفته 3 کتابخانه در استان با حضور مسئولین کشوری و استانی، افتتاح و به بهره‌برداری خواهند رسید. 

مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان برگزاری برنامه‌های مختلف با محوریت کتابخوانی در سطح استان، تقدیر از کتابداران و کتابخوانان فعال، دیدار کتابداران با نماینده ولی فقیه و ... را از مهمترین برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی این استان اعلام نمود.

وی تعداد کتاب های موجود در سطح استان هرمزگان را 751 هزار و 573 عنوان کتاب اعلام کرد و افزود: در 7 ماهه امسال 79 هزار و 787 عنوان کتاب به امانت برده شده که 55 هزار و 613 عنوان کتاب در بخش ادبیات و 24 هزار و 174 مربوط به حوزه علوم اجتماعی است.

شایان ذکر است تعداد کتابخانه های استان هرمزگان 71 باب است که از این تعداد 56 باب کتابخانه نهادی و 15 باب نیز مشارکتی است.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 396