1

2

3

4

5
1397/8/26 شنبه شطرنج بازان کتاب میخوانند؛ برگزاری نشست معرفی و جمع خوانی کتاب در بین شطرنج بازان مینابی نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «دعبل و زلفا» در بین شطرنج بازان مینابی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و در راستای ترویج فرهنگ مطالعه مفید در بین اقشار جامعه،  نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «دعبل و زلفا» از سری کتابهای آبانماه در بین اعضای هیات شطرنج شهرستان میناب و بندرعباس در محل کتابخانه  آل محمد (ص) برگزار گردید.
رمان شورانگیز و جذاب «دعبل و زلفا» اثر تحسین ‎برانگیز دیگری از حجت الاسلام و المسلمین «مظفر سالاری»، نویسنده رمان شیرین و پرفروش «رؤیای نیمه شب» است که مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفته و به چاپ شصت و هفتم رسیده است و انتظار می رود «دعبل و زلفا» نیز این موفقیت را تکرار کند.

این اثر روایتی عاشقانه از آشنایی و زندگی پر فراز و نشیب دعبل خزاعی، شاعر اهل بیت(ع) و همسر سازش ناپذیرش زلفاست؛ در این کتاب، مقاطعی از زندگی دعبل در زمان امام موسی کاظم (ع) و امام رضا (ع) به صورت داستانی کنکاش شده است؛ عشق میان او و زلفا بستری جذاب برای ماجراهای فراوان این رمان است که تلاش دارد بر اساس داده های تاریخی به بازسازی و بازآفرینی ماجراها و حوادث بپردازد.

نسیمه بلندابادی، کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان بیان کرد:  همانگونه که به جسم و سلامتی آن میپردازیم باید برای روح خود نیز برنامه ی مناسب داشته باشیم که مطالعه منابع مفید بهترین راه برای ارامش روح و روان میباشد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 295