1

3

4

2
1397/10/5 چهارشنبه با حضور اعضای مجمع خیرین کتابخانه ساز و نمایندگان خیرین استان هرمزگان (1) برگزاری جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان هرمزگان در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان هرمزگان با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، اعضای مجمع خیرین کتابخانه ساز استان و نمایندگان خیران کتابخانه ساز هرمزگانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان هرمزگان با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ سید عبدالله هاشمی، رئیس مجمع خیرین کتابخانه ساز استان هرمزگان؛ علیرضا مدرس، سرپرست معاونت کتابخانه‌های عمومی استان؛ اعضای مجمع خیرین کتابخانه ساز استان هرمزگان و نمایندگان خیرین هرمزگانی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان برگزار شد.

متأسفانه در جامعه ما به فرهنگ به عنوان کالایی لوکس نگاه می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با حضور در جلسه مجمع خیرین کتابخانه ساز استان هرمزگان ضمن تأکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی بیان کرد: متأسفانه امروزه در کشور ایران، فرهنگ در حاشیه قرار گرفته است و به آن به عنوان کالایی لوکس نگاه می‌شود؛ در صورتی که فرهنگ در رأس همه امور قرار دارد و موفقیت در حیطه‌های دیگر بر فرهنگ استوار است.

وی از کتاب به عنوان شاهرگ حیاتی جامعه و درمانگاه روح یاد نمود و ادامه داد: علت بسیاری از آسیبهای اجتماعی، عدم مطالعه است؛ زیرا کتابخوانی به افراد آگاهی می‌دهد تا خود را از گزند آسیبها محفوظ دارند.

نهضت کتابخوانی و کتابخانه سازی را همزمان در استان هرمزگان ایجاد خواهیم کرد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان تصریح کرد: بنا داریم در استان هرمزگان، نهضت کتابخوانی و کتابخانه سازی راه اندازی کنیم و این دو باید همزمان پیش روند و امکانات حداقلی برای کتابخوانی در استان باید فراهم گردد.

وی تصریح کرد: استان هرمزگان جزو پردرآمدترین استان‌های ایران محسوب می‌شود و با اینکه این استان از نظر درآمد، اولین استان کشور است اما متأسفانه از نظر امکانات کتابخانه‌ای ضعیف است و همچنین شهر بندرعباس به عنوان مرکز استان، امروزه یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز مهم فعالیتهای اقتصادی و تجاری است و با داشتن جمعیت 7 هزار نفری، تنها 5 کتابخانه عمومی دارد که پاسخگوی نیازهای مردم این شهر نیست.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری، ارزش و ثواب کتابخانه سازی را کمتر از مسجد ساختن و مدرسه ساختن ندانست و افزود: کتابخانه‌ها مکانهایی هستند که سن و جنس نمیشناسد و هر فرد در هر شرایطی می‌تواند به آن مراجعه کند و با علم آموزی خود را برای خوب بودن همه جانبه و موفقیت آماده نماید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان از خیرین خواست که دید و بینش خود را گسترش دهند و علاوه بر اینکه برای ساخت کتابخانه در زادگاه و منطقه خویش تلاش می‌کنند برای کل استان برنامه ریزی کنند تا بتوانند به کلیه هم استانیهای خود خدمات ارائه دهند و از آثار و برکات علم و مطالعه سیرابشان نمایند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 252